MELKONIAN BABKEN NAJLEPSZY W KIJOWIE

Najskuteczniejszym zawodnikiem trzecich zawodów z cyklu Dynamic Billard Best of the East 2006 został Melkonian Babken (Armenia), który od kilku lat startuje w tym cyklu i nigdy wcześniej nie stanął na podium. Tym razem z żelazną konsekwencją wykorzystywał błędy rywali i zdobywał kolejne punkty. W finale pokonał Huberta Łopotko (Polska) 9:6. Gratulacje za konsekwencję i sportową postawę.

Zawody w Kijowie odbyły się w hali sportowej Uniwersytetu Sportowego. Na 16 stołach 72 zawodników szybko rozgrywało pojedynki. Liderzy poszczególnych ekip bardzo chcieli dobrze wypaść w tym turnieju. W składzie Rosji pierwsze skrzypce grał Konstantin Stiepanow. Bilardzista z Moskwy został powstrzymany przez najlepszego gracza Ukrainy Artioma Koshevoya (4:7) i zakończył turniej na 9 miejscu. Na tym samym etapie z turnieju odpadł Anton Budnik (Białoruś) i Jani Kela (Finlandia). Rumun i Bułgar nie przeszli do fazy pucharowej. Do ćwierćfinałów awansowało 6 Polaków, Ukrainiec i Armeniec. W poszczególnych pojedynkach zanotowano następujące rezultaty: