Wydarzenia

« Powrót


Data: 2017-12-19

Idziemy w stronę innowacji !! Nowy POL TOUR !!!

   Niestety jest prawdą, że turnieje bilardowe są nudne !!! Potwierdzają to goście naszych imprez i zawodnicy. Prezes MKOL T. Bach apeluje: w sporcie potrzebne są innowacje. Mamy być .....

bardziej emocjonujący dla widza i zawodników.  W sporcie bilardowym nawyki blokują zmiany, ale na świecie zaczyna wiać nowy nurt.  "Po rozmowach z grupą zawodników postanowiłem wprowadzić zmiany w systemie gier. Znacznie uatrakcyjniają turniej i zrobią rywalizację bardziej zaciętą. Dziękuję chłopakom za podpowiedź" mówi dyrektor cyklu Marcin Krzemiński. A jak będziemy grali? 

I etap - gra systemem 2 KO podwójna przegrana dwa sety do 3 wygranych partii. Pomiędzy setami przerwa 5 minut. Jeżeli wynik jest 2:0 to mecz jest zakończony. Jeżeli jest 1:1 zarządzane są „rzuty karne”. Bilę białą ustawia się na punkcie pola bazy, a bilę z numerem 9 na punkcie głównym (trójkąta). Każdy zawodnik wykonuje po trzy strzały. Gdyby seria 3 strzałów nie przyniosła rozstrzygnięcia, zawodnicy wykonują po jednym strzale, przemiennie do skutku. II etap - pucharowy, do którego awansuje 16-32 najlepszych zawodników. Mecze składają się także z dwóch setów do 3-4 wygranych i organizowane są w identyczny sposób jak w I etapie. 

Rok 2018 będzie rokiem testowym dla tego rozwiązania. Pierwszy POL TOUR w  styczniu w Siedlcach. Planowane są także turnieje w tzw. " bilard olimpijski", gdzie jeden zawodnik zagra w trzy rodzaje gry w bilard gromadząc punkty. Taki bilardowy triathlon.  

» Powrót «