Wydarzenia

« Powrót


Data: 2018-06-12

Złote medale dla M. Skonecznego, O. Czupryńskiej i J. Nykanena

   Zakończył się III Międzynarodowy Festiwal Bilardowy -Kielce 2018. W niedzielę wieczorem medale powędrowały na piersi zwycięzców Dynamic Best of the East -Polish -9-Ball, EEBC Pyramid Championships i Międzynarodowego Pucharu Polski Kobiet.....

 W turnieju Polish 9-Ball - Dynamic Best of the East zagrało 126 zawodników, a najlepszym okazał się Mariusz Skoneczny (POL). W finale reprezentant Polski na mistrzostwa Europy 2018 pokonał Sebastiana Batkowskiego 7:3.  W półfinałach odpadli: Węgier Oliver Szolynoki ( 6:7 z Batkowskim) i Mieszko Fortuński ( 4:7  ze Skonecznym).  W ósemce najlepszych znaleźli się także: Piotr Polis, Michał Turkowski, Tomasz Kapłan i Mikołaj Ząbecki.  Na 9 miejscu zakończyli turniej wicemistrzowie Europy Vitaly Patsura (UKR) i Jakub Koniar (SVK).  Mariusz Skoneczny zwyciężał już w Dynamic Best, więc jego sukces nie jest zaskoczeniem. Cieszy jednak postawa  Piotra Polisa i Mikołaja Ząbeckiego.  Z pewnością na więcej liczyli Konrad Juszczyszyn - brązowy medalista ME 2017 i  Daniel Macioł - były mistrz świata juniorów, którzy zajęli 33 miejsce. W Polish 9-Ball zagrali zawodnicy : Bułgarii, Słowacji, Czech, Finlandii, Węgier, USA, Włoch, Rumunii, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. 

EEBC Pyramid Championships - free pyramid  - Mistrzostwa Europy Zachodniej w Piramidęszczęśliwie zakończyły się dla Juho NYkanena. Zawodnik z Finlandii pokonał w finale Keistusa Zadekisa z Litwy 4:2. Brązowe medale wywalczyli: Paulis Cerneckis z Litwy i  Gagik Arutyunyan z Polski. Zaraz za podium znaleźli się: Artur Zuriachan (GER), Mariusz Skoneczny (POL), Tero Raisanen (FIN) i Tuomas Komi (FIN).  Łącznie zagrało 32 bilardzistów. Reprezentowali oni: Polskę, Finlandię, Niemcy, Hiszpanię, Cypr, Słowację, Czechy, Litwę i Łotwę. 

Międzynarodowym Pucharze Polski Kobiet - Polish Women Cup -9-Ball zagrały 32 panie. Były to zawodniczki z Polski, Białorusi i Ukrainy .  Swoją klasę potwierdziła Oliwia Czupryńska (POL). Trzeba jednak przyznać, że w kilku meczach rozstrzygnięcie zapadło w ostatniej partii : 4:3 z Moniką Ząbek, 4:3 z Beatą Humańską i w finale 4:3 z Izabelą Łącką.  Na podium obok Czupryńskiej i Łąckiej stanęły Ukrainka Viktoria Nagorna  i Polka Monika Ząbek. 

Łacznie w Festiwalu zagrało ponad 320 zawodników z 17 państw. Przy tym ogromnym wydarzeniu sportowym pracowało ok. 30 osób.  

Medaliści Polish -9-BallNajlepsze zawodniczki Pucharu Polski KobietMedaliści mistrzostw w piramidę.Finał Polish 9-ballSala gier.Uczestnicy Dynamic BestByły wywiady telewizyjne» Powrót «