Mamy największy juniorski turniej na świecie!!!

W Łodzi odbył się pierwszy w tym roku narodowy turniej Mak Marketing Junior Tour. Wzięło w nim ok. 134 zawodników.

Klasą dla siebie był Wiktor Zieliński z Hadesu Poznań, który nie przegrał żadnej partii. Drugie miejsce zajął Adam Stankiewicz (Akademi Bilardowa Rokietnica) a trzecie Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Michał Urbański (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki).

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Bogna Świtała (UKS Pałuki Żnin). Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Piąstka (UKS Łabiszynianka Łabiszyn). Na najniższym stopniu podium stanęły: Natalia Wójciak (UKS Promyk Czerniewice) oraz Weronika Połczyńska (UKS Bila Zduny).

Podziękowania i gratulacje dla zawodników i opiekunów.
Tradycyjnie turniej prowadził zespół kierowany przez Dariusza Kobackiego, a gościny użyczył klub Frame.

EEBC JUNIOR CUP – MAK MARKETING JUNIOR TOUR –KIELCE 2018

W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego 120 juniorów zagrało w międzynarodowym turnieju EEBC Junior Cup, który zaliczany był również do ogólnopolskiego rankingu Junior Tour.

W kategorii chłopców zwyciężył faworyt – Wiktor Zieliński, który w finale nie dał szans Arkadiuszowi Brzękowskiemu z Akademii Bilardowej Rokietnica.
Bilardzista reprezentujący Hades Poznań w zawodach przegrał zaledwie 5 partii, a jedynie półfinałowy mecz z Tomaszem Krysztofikiem (Green Club) rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w ostatnim rozbiciu. Na trzecim miejscu podium, oprócz Krysztofika, znalazł się Damian Wierzyk z UKS Bila Zduny.

W kategorii dziewcząt tym razem najlepsza była Zuzanna Błaszczak (Akademia Bilardowa Rokietnica). Srebro powędrowało do Oli Piąstki (Łabiszynianka Łabiszyn) a brązowe medale do jej klubowej koleżanki – Weroniki Derezińskiej i Beaty Jucho z Pino Dębica. Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników turniej rozgrywano w trzech miejscach.

Główne mecze odbyły się w specjalnie przygotowanej Hali Sportowej MOSiR w Kielcach. Obok Polaków w rywalizacji wzięli udział: Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy, Węgrzy i Słowacy.

Podziękowania dla zespołu sędziowskiego w składzie: Dariusz Kobacki, Adam Gajda, Marek Karlikowski i Piotr Kędzior..

14.10 odbył się trzeci w tym roku POL TOUR JUNIORÓW w Klubie FRAME w Łodzi

W kategorii dziewcząt rywalizowało 44 zawodniczek. Zwyciężczynią w odmianie „8bil” została Beata Juchno z Pino Dębica która w finale pokonała klubową koleżankę Anne Orzech 3 do 1. Brązowe medale powędrowały do D. Pawełczyk oraz O. Orzech. W kategorii chłopców w odmianie 14/1 wzięło udział 79 zawodników.

Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Oskar Jamorski z UKS Snikers Rękoraj który pokonał w finale 40 do 0 Dominika Jastrząbą z klubu Fair Play Jaworzno. Na trzecim stopniu podium staneli T. Krzysztofik oraz K. Spicha.

Junior Tour to największa tego rodzaju impreza bilardowa dla juniorów w Europie i jedna z największych na świecie. Na cykl składają się cztery turnieje, w których zawodnicy zbierają punkty rankingowe. Na najlepszych czeka przepustka do finałów Mistrzostw Polski oraz puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów: Mak Marketing i Frame.

W tym roku walka może być jeszcze bardziej zacięta. Na zwycięzcę łącznego rankingu czeka dodatkowa nagroda i to w warta 6.000 zł. Taką kwotę będzie miał do wykorzystania zawodnik na swoje starty w przyszłym roku.

Pieniądze zostały uzyskane dzięki licytacji bil z zawodów The World Games, a kwotę taką wylicytował p. Hieronim Siwiec z Kielc podczas ostatnich Mistrzostw Polski Biznesu.