Relacje

Inauguracyjny turniej Grand Prix Polski WiK Pol Tour wygrał Radosław Babica (Nosan Kielce). Świetnie spisał się kadrowicz Piotr Kudlik (Metal Fach LP Sokółka), który zajął drugie miejsce przegrywając dopiero w finale 1-6. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Kapłanowi (Ósemka Rzeszów) oraz Arkadiuszowi Calikowi (BC Mario Mikołów).

      W IV Mistrzostwach Katowic, a zarazem 141 Pol-Tourze w historii zagrało 165 osób. Wśród nich byli zawodnicy z Czech, Słowacji i Niemiec. Na podium zawodów stanęło 3 kadrowiczów, oprócz najbardziej utytułowanych R. Babicy (Nosan Kielce) i T. Kapłana (Ósemka Rzeszów), trafną nominację do kadry narodowej potwierdził Piotr Kudlik (Metal Fach LP Sokółka), który zaszedł aż do finału. Na pochwałę zasługuje postawa Arkadiusza Calika (BC Mario Mikołów), który powtórzył wynik sprzed roku i zdobył brązowy medal, najwidoczniej Pan Arek świetnie się czuje w klubie Black Eight.

      Walka o samochód rozpoczęta, po pierwszych zawodach w tym roku najbliżej Fiata Punto jest Radosław Babica. Czy p. Radek zdominuje obecny sezon? Czy walka o zwycięstwo w rankingu 2011 będzie równie zacięta jak to miało miejsce w poprzednim roku? Przed nami jeszcze 8 turniejów w sezonie, który zakończy się w grudniu Mistrzostwami Polski. Najbliższe zawody z cyklu Wik Pol-Tour 2011 odbędą się 5-6 lutego w Kielcach.

      Podziękowania należą się gospodarzom. Tradycyjnie klub w centrum Katowic był dobrze przygotowany. Klub Black Eight jest obecnie najlepszym miejscem w Polsce pod względem organizacji tak dużych imprez jaką jest Grand Prix Polski w Pool Bilard.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 6
Bartosz Bielec 2
Radosław Babica 6
Arkadiusz Calik 2
Arkadiusz Calik 6
Mieszko Fortuński 4
Radosław Babica 6
Piotr Kudlik 1
Tomasz Kapłan 6
Konrad Piekarski 2
Tomasz Kapłan 4
Piotr Kudlik 6
Piotr Kudlik 6
Dominik Zając 2

Ostro rozpoczął ten sezon Radosław Babica z Nosanu Kielce, który po raz drugi wygrał zawody Grand Prix Polski WiK POL TOUR. W styczniu Radek był najlepszy w Katowicach, a luty zamknął zwycięstwem w Kielcach. Co warte podkreślenia, dzień przed grami wrócił on ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie wystąpił w mistrzostwach świata w 8-bil. Łącznie z postojami podróż trwała 26 godzin i na regenerację sił oraz przystosowanie się do różnicy temperatur wynoszącej ok. 30 stopni Babica miał tylko jedną noc. Jak się okazało, potrafił zebrać siły i pokonać rywali.

      W półfinale Radek zmierzył się z Tomaszem Kapłanem z Mario Mikołów. Pojedynek był bardzo nerwowy. Obaj znali swoją siłę sportową i respekt paraliżował ruchy. Nie było więc długich serii. Babica wygrał po kilku błędach z obydwu stron. Równolegle Mieszko Fortuński z Konsalnetu Warszawa po zaciętym meczu pokonał faworyzowanego Mateusza Śniegockiego, występującego w tym sezonie w Mario Mikołów. Początek spotkania należał do Śniegockiego. Fortuński jednak nie odpuszczał i potwierdził, że potrafi grać z teoretycznie lepszymi. W finale niewiele miał jednak do powiedzenia. Po wbiciu 5 bil popełnił błąd i… już do stołu nie wrócił. Kolejnych 85 kul Babica wbił bez błędu. Gratulacje dla Radosława za ogromną odporność. Ogólnie w Kieleckim Centrum Bilardowym Contact dominowali doświadczeni gracze. Dobrze pokazali się kadrowicze. Mistrzostwa Kielc zgromadziły 101 zawodników, co jest absolutnym rekordem uczestnictwa w imprezie w odmianę 14/1. Duża liczba sportowców spowodowała jednak, że organizator musiał dokonać wyboru. Albo odmówić startu ok. 20 osobom, albo dopuścić wszystkich i grać do późnych godzin nocnych. Pierwotny plan przewidywał koniec pojedynków w okolicach 1.00 w nocy. Zakończyło się po 3.00. Tak niestety bywa, gdy poziom sportowy zawodników jest zróżnicowany. Przy dystansie do 50 punktów mecz zazwyczaj trwa 30-40 minut. W Kielcach były mecze 2-godzinne!!! Tradycyjnie impreza w świętokrzyskim miała dobrą oprawę medialną. Informacje przekazały lokalne redakcje radiowe i prasowe, a TVSports.pl nadawała pojedynki na żywo przez ok. 25 godzin.

      WiK POL TOUR – Contact Cup Kielce 2011 wspólnie z firmą Mak Marketing organizowało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Dekoracji zwycięzców dokonali Marcin Krzemiński i Ryszard Olbromski. Sędziowsko turniej prowadzili Marek Marcinkowski i Piotr Kamiński. Kolejne zawody już 11-13 marca w łódzkim klubie Frame.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 85
Mariusz Roter 76
Radosław Babica 85
Tomasz Kapłan 42
Damian Dula 42
Tomasz Kapłan 85
Radosław Babica 85
Mieszko Fortuński 5
Mieszko Fortuński 85
Adam Skoneczny 58
Mieszko Fortuński 85
Mateusz Śniegocki 79
Mateusz Śniegocki 85
Piotr Ostrowski 35

Do grona elitarnych zwycięzców zawodów Grand Prix Polski WiK POL TOUR awansował Konrad Piekarski z Metal Fach LP Sokółka, który okazał się najskuteczniejszym sportowcem V Mistrzostw Łodzi w odmianę 10-bil. Turniej rozegrany został w klubie Frame, a uczestniczyło w nim 158 bilardzistów. W historii POL TOUR juniorzy niejednokrotnie sprawiali niespodzianki pokonując bardziej doświadczonych rywali. W Łodzi także tak było. Obok Piekarskiego na podium stanął również Wojciech Szewczyk (Konsalnet), aktualny mistrz Europy juniorów. W finale Konrad wysoko 6:1 pokonał kadrowicza Karola Skowerskiego (Nosan Kielce). Wcześniej Skowerski nie dał szans Szewczykowi (6:0), a Piekarski w stosunku 6:3 udowodnił swą wyższość nad Wojciechem Goskiem (Pino Dębica).

      Taki układ medalowy jest pewnym zaskoczeniem, ale nie można powiedzieć, że stojącym na podium brakuje doświadczenia i umiejętności. Z tej czwórki nierówno gra Gosk. Były wicemistrz Polski ma dobre i słabe turnieje. Na początku sezonu, w Katowicach, nie wyszedł z grupy. Potem w Kielcach zakończył start na początku pucharówki. Teraz zagrał bardzo dobrze i ciekawe na jakiej pozycji dotrwa do końca sezonu.

      Mistrzostwa Łodzi miały także zaskakujące wyniki. Należałoby do nich zaliczyć przegrane: Tomasza Kapłana z Wojciechem Sroczyńskim, Mateusza Śniegockiego z Maciejem Życińskim, Krzysztofa Drąki z Katarzyną Wesołowską czy Marka Kudlika z Marcinem Kielanem.

      W ćwierćfinałach zanotowano następujące wyniki:

 ♦ R. Babica – K. Piekarski 4:6
♦ W. Gosk – M. Skoneczny 6:4
♦ P. Kudlik – K. Skowerski 2:6
♦ H. Łopotko – W. Szewczyk 5:6

      Obserwujący te mecze szczególnie zaciekawiło zatrzymanie rewelacyjnie grającego Babicy. Bilardzista Nosanu Kielce wygrał ranking 2010, a następnie turniej w Katowicach, Kielcach i Sofii. W pojedynku z Konradem popełnił jednak za dużo błędów. Zacięty mecz rozegrali Łopotko i Szewczyk. W ostatniej partii bardziej typowano na Huberta, jednak zwycięsko wyszedł z niej Wojtek. Powracający do krajowego topu Łopotko nie krył złości. Mecz z Hubertem zbyt dużo siły kosztował Szewczyka i w półfinale nie potrafił urwać ani jednej partii Skowerskiemu. Piekarski Goskowi oddał trzy rozbicia. W finale zapowiadało się, że bardziej doświadczony Karol pójdzie na fali i poradzi sobie z Konradem. Stało się odwrotnie. Zawodnikowi Nosanu nie po raz pierwszy nawaliła psychika. Przegrał do jednego.

      Mecze V Mistrzostw Łodzi były pokazywane on-line w TVSports.pl. W klubie pojawiły się także kamery TVP 3. Podziękowania za przygotowanie zawodów należą się kierownictwu klubu: Krzysztofowi Gardjasowi i Agnieszce Marcinkiewicz. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali Marek Marcinkowski (sędzia główny) i Piotr Kamiński (sędzia pomocniczy).

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 4
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Wojciech Gosk 3
Wojciech Gosk 6
Mariusz Skoneczny 3
Konrad Piekarski 6
Karol Skowerski 1
Piotr Kudlik 2
Karol Skowerski 6
Karol Skowerski 6
Wojciech Szewczyk 0
Hubert Łopotko 5
Wojciech Szewczyk 6

Tomasz Kapłan, reprezentujący w tym sezonie BC Mario w Mikołowie został zwycięzcą XI Mistrzostw Wielkopolski. Aktualny mistrz Europy w ostatnim meczu zawodów pokonał klubowego kolegę Mateusza Śniegockiego 7:5. Na podium stanęli także dwaj bilardziści Nosanu Kielce – Radosław Babica i Michał Turkowski. Medale, puchary i nagrody finansowe wręczyli im burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski i prezes Mak Marketing Marcin Krzemiński.

      Turniej zaliczany do cyklu Grand Prix Polski WiK POL TOUR zgromadził 120 zawodników i obfitował w ciekawe rezultaty. Już w fazie grupowej doszło do niespodzianek, odpadli bowiem kadrowicze – brązowi medaliści drużynowych mistrzostw Europy z 2010 roku Bartosz Rozwadowski, Michał Czarnecki i Piotr Kudlik. Nie zmieścił się także w finałowej ekipie Jerzy Regieli, którego wyprzedziła Katarzyna Wesołowska, uznana za najlepszą bilardzistkę zawodów. Blisko sukcesu była Izabela Łącka, która o awans walczyła z Mateuszem Czyżem. Oboje zgromadzili tyle samo punktów oraz mieli taki sam bilans partii. Czyż jednak był lepszy w bezpośrednim spotkaniu.

      W fazie pucharowej prym wiedli rutyniarze. Do ćwierćfinałów awansowali: R. Babica, T. Kapłan, M. Śniegocki, M. Turkowski, T. Malinowski, D. Zając, Jacek Walter oraz Mateusz Grodecki. Obecność tego ostatniego w tej grupie jest sporym zaskoczeniem. Zawodnik Attelier Caffe Warszawa w pucharówce pokonał Artura Zasztowta, Marka Derka i Krystiana Piekarskiego. Zatrzymał go dopiero R. Babica. W półfinałach walczyli sportowcy z dwóch klubów – BC Mario Mikołów i Nosan Kielce. Lepsi okazali się gracze z Mikołowa. Kapłan gładko pokonał Turkowskiego 7:1, a Śniegocki po wyrównanym boju 7:5 Babicę. Finał rozpoczął się od 3:0 dla Kapłana. Potem Śniegocki odrabiał stratę i wyszedł na prowadzenie. W końcówce popełnił jednak kilka błędów i Kapłan wygrał 7:5.

      Zawody w Środzie Wielkopolskiej umocniły Radosława Babicę na czele rankingu i przybliżyły do generalnego zwycięstwa. Czyżby gracz Nosanu miał wygrać drugi samochód? W kuluarach stawia się na to 3:1. Tomasz Kapłan potwierdził swoją wysoką dyspozycję. W 16-letniej historii POL TOUR ma on najwięcej zwycięstw. Zadowolony z przebiegu finału był burmistrz Środy Wlkp. Wojciech Ziętkowski oraz współorganizator – prezes klubu Zakręcona Bila Dariusz Gałęzowski. „To był fascynujący pojedynek, pokazujący jak szybko mogą zmieniać się losy rywalizacji sportowej” – powiedział Gałęzowski.

      Mecz finałowy zarejestrowały kamery TELE 5 i jego retransmisja odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.40. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wspaniałego meczu polskich gwiazd.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 7
Mateusz Grodecki 2
Radosław Babica 4
Mateusz Śniegocki 7
Mateusz Śniegocki 7
Tomasz Malinowski 6
Mateusz Śniegocki 5
Tomasz Kapłan 7
Jacek Walter 5
Michał Turkowski 7
Michał Turkowski 1
Tomasz Kapłan 7
Dominik Zając 0
Tomasz Kapłan 7

Rok temu obaj byli na podium V Mistrzostw Warszawy. Skowerski był drugi, a Kapłan trzeci. W tym roku spotkali się w finale. Po wbiciu dwóch bil Tomasz kapłan z BC Mario Mikołów popełnił błąd. Przeciwnik z Nosanu w podejściu wbił 83 bile i próbując z kolejnej rozbić trójkąt zagrał minimalnie niedokładnie. Biała zrobiła swoje wybijając z grupy 3 bile, ale bila uderzona do wbicia zatrzymała się na rogu łuzy. Do stołu wrócił Tomasz, ale zdołał wbić tylko 2 kule. Po błędzie podał rękę Karolowi poddając mecz. Obok Skowerskiego i Kapłana z medalami (brązowymi) wrócili do domu Konrad Piekarski (LP Sokółka) i Radosław Babica (Nosan Kielce).

      Pierwszy dzień rozgrywek przyniósł kilka sensacyjnych wyników. Z grup do fazy pucharowej nie awansowali m.in. Mieszko Fortuński, Mariusz Roter, Sebastian Ryłko czy Wojciech Gosk. Szczęśliwy los otrzymali Krzysztof Drąka i Krystian Ćwikła. Po raz pierwszy, na wolne miejsca w drugim etapie, postanowiono dolosować dwie osoby spośród graczy zajmujących trzecie miejsce w grupach. To znacznie zaostrzyło walkę w środku tabel grupowych. Emocji podczas losowania nie zabrakło. Rękę szczęśliwą dla Drąki miał J. Kościelniak, a dla Ćwikły A. Macioł. Pomysł zawodnikom się spodobał i chyba trzeba go będzie kontynuować.

      W pucharówce po pierwszej rudzie do domu mogli pojechać m.in. P. Ostrowski, J. Regieli, D. Zając, K. Piekarski i D. Jędrzejczak. W następnej kolejce było kilka ciężkich meczów. R. Babica 85:25 pokonał M. Śniegockiego; P. Kudlik 85:70 M. Skonecznego, K. Skowerski 85:50 H. Łopotko, a Konrad Piekarski 85:6 W. Szewczyka. Podkreślić należy jeszcze wynik spotkania mistrza old boys T. Malinowskiego z doświadczonym M. Turkowskim. Wygrał Malinowski 85:18, ale sporo pretensji Turkowski miał za niewłaściwe zachowanie rywala. Spór dotyczył zapisu wyników, którego notowania Malinowski odmówił. Jak powiedział Michał „zamiast grać zajmowałem się dyskusją z osobami trzecimi o stanie pojedynku„. Cóż powiedzieć, fakt ten Turkowski zgłosił sędziemu dopiero po meczu!!! Można to zrozumieć wobec debiutanta, ale tej klasy zawodnik co Turkowski doskonale powinien wiedzieć co można zrobić. Emocjonujący był także pojedynek B. Rozwadowski – M. Kudlik. Przy stanie 82:79 dla Bartka wbijana przez Marka dwójka odbiła się od narożników i nie wpadła do łuzy. Wykorzystał to bilardzista z Kielc, chociaż ostatnia wbijana bila także wpadła… po chwili zastanowienia.

      Faza 1/4 finału to kolejny pokazowy mecz Kapłana. Tym razem Malinowski niewiele miał do liczenia. Przegrał 17:85. W pozostałych pojedynkach K. Skowerski pokonał 85:34 A. Skonecznego; P. Kudlik przegrał 37:85 z K. Piekarskim, a R. Babica w 4 podejściach 85:11 wygrał z klubowym kolegą B. Rozwadowskim.

      Awans do półfinału dwóch bilardzistów Nosanu Kielce, jednego z BC Mario Mikołów i jednego z Metal Fach LP Sokółka nie był zaskoczeniem. Ten skład pojawiał się na podium WiK POL TOUR wiele razy. Półfinały to pewne zwycięstwa Kapłana i Skowerskiego. Babica tylko do stanu 49:56 nawiązał ze Skowerskim równorzędną walkę. Piekarski urwał Kapłanowi tylko 30 punktów.

      Finał Kapłan – Skowerski był pojedynkiem dwóch doświadczonych graczy. Tym razem lepszy okazał się Karol Skowerski, który w podejściu zrobił 83 punkty.

      W generalnej punktacji za 2011 rok nadal prowadzi Radosław Babica ze 192 pkt. Za nim lokują się Tomasz Kapłan – 154 pkt i Karol Skowerski – 145 pkt.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 85
Bartosz Rozwadowski 11
Radosław Babica 49
Karol Skowerski 85
Adam Skoneczny 37
Karol Skowerski 85
Karol Skowerski 85
Tomasz Kapłan 4
Konrad Piekarski 85
Piotr Kudlik 37
Konrad Piekarski 30
Tomasz Kapłan 85
Tomasz Malinowski 17
Tomasz Kapłan 85

Bohaterem X Mistrzostw Gdańska zaliczanych do cyklu Grand Prix Polski WiK POL TOUR został junior Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka), który okazał się najlepszym zawodnikiem spośród 112 startujących. W finale pokonał Radosława Babicę 6:4. Trzecie miejsce zajęli Jerzy Regieli (Pino Dębica) i Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

      Lider krajowego rankingu Radosław Babica (Nosan Kielce) zajmując drugie miejsce w X Mistrzostwach Gdańska w 10-bil umocnił się na rankingowym prowadzeniu. Ma łącznie 224 pkt., co czyni go głównym pretendentem do wygrania samochodu Fiat Punto, ufundowanego dla najlepszego krajowego bilardzisty. Drugi, Tomasz Kapłan z Tournament Champion Mario Mikołów zakończył zawody na 17 miejscu i traci do prowadzącego 54 punkty. Impreza tradycyjnie odbyła się w Green Clubie.

      W finale Piekarski, będący drużynowym mistrzem Europy 2011, prowadził 2:0 i 3:1, grając pewnie jak w poprzednich meczach. Babica nie miał jednak ochoty poddać się bez walki. Tak doszli do 4:4, a następnie 5:4 dla Piekarskiego. Kolejna partia w tym pojedynku także należała do bilardzisty z Sokółki.

      Wcześniej w ćwierćfinałach, sensacja turnieju Jerzy Regieli (Pino Dębica), 6:5 pokonał, grającego bez skarpetek (!), Sławomira Sawickiego (Lublin). Regieli przegrywał 3:5 i Sawicki miał okazje do zakończenia pojedynku. Przy stanie 4:5 Sławek mając dobrą sytuację, wychodząc na ósemkę wbił białą do łuzy. Zrobiło się 5:5, a potem 6:5 dla Regielego. Równolegle także 6:5 Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) pokonał trzeciego zawodnika rankingu 2011 Karola Skowerskiego (Nosan Kielce). W tym meczu Skowerski gonił z 2:5. Doszedł na 5:5, ale decydujące rozbicie wygrał Skoneczny.

      Konrad Piekarski zatrzymał juniora Marcela Fortuńskiego (Baribal Lubin). Piekarski przez całe spotkanie prowadził i wygrał 6:4. Najciekawiej zapowiadał się mecz dwóch wielkich: Mateusza Śniegockiego (Tournament Champion Mario Mikołów) i Radosława Babicy. Wielokrotni mistrzowie Polski nie stoczyli jednak wyrównanego boju. Babica po słabym starcie (0:2) wygrał wszystkie dalsze partie i awansował do półfinału.

      Pojedynki strefy medalowej nie miały szczególnej historii. W rekordowo szybkim czasie K. Piekarski 6:1 pokonał J. Regieli, natomiast R. Babica 6:4 wygrał z A. Skonecznym, chociaż mógł zakończyć 6:3.

      Do ciekawostek turnieju można zaliczyć dwukrotne zwycięstwo Konrada Juszczyszyna (Baribal Lubin) nad mistrzem Europy Tomaszem Kapłanem (Tournament Champion Mario Mikołów). Najpierw pokonał go w fazie grupowej, a potem w pucharowej. W tej sposób Kapłan najbardziej zagrażający w rankingu Babica stracił sporo punktów. Sensacją było także zwycięstwo juniora z Olimpu Wejherowo Michała Muklewicza 4:2 nad Radosławem Babicą. Było to w rundzie grupowej.

      Za kolejne ciepłe przyjęcie podziękowania składamy gospodarzom Green Clubu oraz sędziemu Piotrowi Kamińskiemu, który nadzorował zawody.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Jerzy Regieli 6
Sławomir Sawicki 5
Jerzy Regieli 1
Konrad Piekarski 6
Marcel Fortuński 4
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Radosław Babica 4
Karol Skowerski 5
Adam Skoneczny 6
Adam Skoneczny 4
Radosław Babica 6
Radosław Babica 6
Mateusz Śniegocki 2

Aktualny wicemistrz świata juniorów, 18-letni zawodnik klubu LP Metal Fach Sokółka Konrad Piekarski zwyciężył w III Mistrzostwach Lublina w Bilard. W finale pokonał on 5-krotnego mistrza Polski Mateusza Śniegockiego z Mario Mikołów 6:4. Na podium stanęli także mistrz Europy 2011 Tomasz Kapłan z Mario Mikołów i Karol Skowerski z Nosanu Kielce.

      Ogólnie wyniki zawodów nie są zaskoczeniem. Wszyscy medaliści znajdują się w czołówce krajowego rankingu. W Mistrzostwach Lublina, zaliczanych do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Polski WiK POL TOUR zagrało 72 zawodników. Najlepszą zawodniczką została Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce. W turnieju zagrało 5 bilardzistów z regionu, jednak nikt z nich nie awansował z fazy grupowej do rundy pucharowej. Cykl Grand Prix Polski 2011 zakończą zawody w Dębicy zaplanowane na koniec października.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 4
Mateusz Śniegocki 6
Mateusz Śniegocki 6
Karol Skowerski 1
Wojciech Szewczyk 1
Karol Skowerski 6
Mateusz Śniegocki 4
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Wojciech Gosk 1
Konrad Piekarski 6
Tomasz Kapłan 3
Michał Turkowski 4
Tomasz Kapłan 6

W ostatnim turnieju Grand Prix Polski WiK POL TOUR 2011 nie zabrakło niespodzianek. Zawody nie wypromowały jednak zdecydowanego lidera w krajowym rankingu. Trzej najwięksi faworyci do nagrody sezonu (R. Babica, K. Piekarski i T. Kapłan) – Fiata Punto odpadli na jednej wysokości (zajęli 5 miejsce). W tym zakresie największą niespodziankę sprawił junior Frame Łódź Sebastian Batkowski, który pokonał m.in. Adama Skonecznego i Radosława Babicę. Zwycięzcą VI Mistrzostw Dębicy został Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa. W finale pokonał Michała Turkowskiego z Nosanu Kielce 7:5. Z brązowym medalem zakończyli turniej Piotr Kudlik (Metal Fach LP Sokółka) i S. Batkowski.

      Łącznie w imprezie zagrało 70 bilardzistów, co nie jest frekwencyjnym rekordem, jednak w klubie Pino nie zabrakło nikogo z tuzów. Do wielkich niespodzianek należy zaliczyć przegrane w grupach Mariusza Skonecznego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) i Bartosza Rozwadowskiego (Nosan Kielce). Pozytywnie w tej fazie zaskoczyła gra Adama Polaka (Karambol Chorzów), Grzegorza Tabora (Bila Tarnów) i Sebastiana Zawady (Czarna Perła Lubliniec). W części pucharowej na początek meczami turnieju było spotkanie wielokrotnych mistrzów Polski Tomasza Kapłana i Mateusza Śniegockiego (obaj Tournament Champion Mario Mikołów) oraz mistrza świata juniorów Marka Kudlika (Pino Dębica) z wiceliderem polskiego rankingu 2010 Piotrem Ostrowskim (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). W pierwszym przypadku sytuacja miała miejsce, gdyż Mateusz wyszedł z grupy na drugim miejscu. Tutaj lepszy okazał się Kapłan 7:4. W drugim meczu było 7:6 dla Ostrowskiego. W 1/4 finału Babica przegrał z Batkowskim, Turkowski pokonał Zająca, Szewczyk okazał się lepszy od Kapłana, a starszy z braci Kudlik – Piotr wygrał z młodszym z Piekarskich – Konradem. W półfinale Sebastian Batkowski nie miał siły, by pokonać M. Turkowskiego. U młodego, łódzkiego zawodnika widać było, że awans do tej fazy jest wielkim sukcesem. Ciężko jest wówczas o pełną koncentrację. Niemniej jednak należą mu się wielkie brawa. Trzymać tak dalej. Mecz Szewczyk-Kudlik rozstrzygnął się w ostatniej partii, partii zrobionej z kija przez Wojtka. Finał to niemal partia za partię. Początkowo prowadził Turkowski 2:1, potem liderem był Szewczyk 4:2. Michał wyrównał na 5:5. W trzynastym rozbiciu punkt zdobył bilardzista Konsalnetu. Do niego należało prawo rozpoczęcia kolejnej partii. Po rozbiciu nie miał jednak dogodnej pozycji do zagrania i zgłosił „push out”. Turkowski dobrze odgrywał w kolejnych trzech zagraniach, ale Szewczyk ratował się dobrym uderzeniem i… dużym szczęściem. Ostatecznie próbując zaliczyć bilę od bandy niespodziewanie wbił ją do łuzy po przeciwnej stronie stołu. Reszta była formalnością i on został Mistrzem Dębicy.

      Podziękowania dla Piotra Kędziora i personelu klubu Pino. Cykl w 2011 dobiegł końca. Teraz już pozostały mistrzostwa kraju, które rozpoczną się 14 grudnia w Hali sportowej Bilcza.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 3
Sebastian Batkowski 7
Sebastian Batkowski 3
Michał Turkowski 7
Dominik Zając 3
Michał Turkowski 7
Michał Turkowski 5
Wojciech Szewczyk 7
Tomasz Kapłan 3
Wojciech Szewczyk 7
Wojciech Szewczyk 7
Piotr Kudlik 6
Konrad Piekarski 4
Piotr Kudlik 7