Relacje

Takie rzeczy tylko w naszych turniejach. W finale pierwszego turnieju Grand Prix Polski w Pool Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2016 rozegranego w Kielcach spotkali się dwaj najlepsi zawodnicy rankingu 2015 roku. Tym razem…

      …o włos lepszym był wicelider. Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce wygrał 6:5!!! „To byłoby niesprawiedliwe gdybym zwyciężył. Miałem tak wiele szans, których nie wykorzystałem” – powiedział Mieszko Fortuński – zdobywca srebrnego medalu. „Absolutnie miałem złe rozbicie. Nic mi nie wpadało i musiałem czekać na błędy rywala. Na szczęście zrobił ich dużo. W ostatniej partii, gdy wyglądało, że zakończę układ nieczysto trafiłem kijem w białą. Podskoczyła i nie wbiła bili. Mieszko odwdzięczył mi się pomyłką na pozycjonowaniu białej i musiał wybierac trudny strzał przez cały stół. Po podwójnym zbiciu białej z zagrywaną kulą wbił ją, ale nie wyszedł dobrze do następnego zagrania. W efekcie pomylił się na wbijaniu kolejnej kuli. To już mi wystarczyło, aby zakończyć mecz” – skomentował przebieg pojedynku Tomasz Kapłan. Brązowe medale wywalczyli Konrad Juszczyszyn (ERG Folie Bieruń DSB Lubin) i … niespodziewanie Adam Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), któremu praca znacznie komplikuje aktywność sportową. W Kielcach zagrało 62 graczy. Obok Polaków byli Słowacy i Włoch. W sobotę rywalizowali w klubie Fokus i w Kieleckim Centrum Bilardowym CONTACT. Obowiązki sędziowskie sprawowali: Ziemowit Janaszek, Marek Karlikowski i Sławomir Wolański.

      Gry poprzedziło uroczyste otwarcie sezonu, które Mak Marketing i Polski Związek Bilardowy przygotowali w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach. Wśród gości byli m.in. posłowie: Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Szuster, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk, wójtowie gmin: Zdzisław Wrzałka (Miedziana Góra), Zbigniew Piątek (Piekoszów) i Marian Buras (Morawica), a także dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Kielce Mieczysław Tomala. Niespodziankę sprawili gospodarze wieczoru: Marcin Krzemiński – wiceprezes World Confederation of Billiards Sports, właściciel firmy Mak Marketing oraz Grzegorz Kędzierski – prezes Polskiego Związku Bilardowego, którzy na scenę wyszli przebrani w strój czarnoksiężnika i Sherolcka Holmesa.

      W obecności kilkuset gości Mieszko Fortuński dostał czek na 10.000 złotych za wygranie polskiego rankingu ufundowany przez ZPC Brześć z Brześcia Kujawskiego, a Karol Skowerski nagrodę za wygranie plebiscytu na Zawodnika Roku 2015. Najcenniejszą bilardową nagrodę dla sponsorów – statuetkę MAKS otrzymał Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć z Brześcia Kujawskiego. Wyróżnienia przyznano: Krzysztofowi Gardjas i firmie Why not Travel. Ponieważ podsumowanie roku sportowego 2015 odbywało się w teatrze gospodarze powiązali je z szekspirowskim BYĆ ALBO NIE BYĆ!!! Jak wyniknęło z osiągniętych wyników polscy bilardziści, na zagranicznych arenach, wielokrotnie powiedzieli „BYĆ”. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał wiceminister Ryszard Szuster. Pan Minister bardzo pozytywnie ocenił pracę PZBil, a co ważne, obiecał, że gdyby potrzebne były dodatkowe środki na program World Games 2017, to pomoże. Ostatnim akcentem wieczoru była sztuka „Wrócę przed północą” w wykonaniu aktorów kieleckiego teatru.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mieszko Fortuński 6
Marek Kudlik 5
Mieszko Fortuński 6
Konrad Juszczyszyn 5
Konrad Juszczyszyn 6
Krzysztof Ćwikła 4
Mieszko Fortuński 5
Tomasz Kapłan 6
Adam Skoneczny 6
Bartosz Rozwadowski 3
Adam Skoneczny 3
Tomasz Kapłan 6
Tomasz Bąk 2
Tomasz Kapłan 6

 

Pełne wyniki zawodów

Na pierwszy złoty medal Grand Prix Polski w Bilard POL TOUR czekał 17 lat, ale w 2015 roku dopiął swego. W Kętrzynie ponownie okazał się najlepszy. Michał Turkowski z Nosanu Kielce w finale pewnie pokonał Krystiana Piekarskiego z LP Metal Fach Sokółka 6:1.

      Niespodziankę sprawił także jeden z brązowych medalistów. Po raz pierwszy na podium zawodów wszedł Andrzej Winogradow z Green Club Gdańsk. Obok niego stanął utytułowany Mariusz Skoneczny z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

      Łącznie w turnieju zagrało 83 bilardzistów, w tym 4 z Litwy. Nasi goście niestety nie awansowali do fazy pucharowej. Zawody przygotowane przy współpracy z Burmistrzem Miasta Kętrzyn i MOSiR-em wzbudziły duże zainteresowanie mediów. Informację z turnieju przekazał Teleexpres, TVP Olsztyn i Kętrzyńska Telewizja Internetowa. Trzy mecze wyemituje SPORTKLUB, a TVSports.pl na żywo pokazało ok. 20 pojedynków.

      Kętrzyn od kilku lat gości największe krajowe imprezy. Bałtyckie Centrum Bilardowe powstałe w tym mieście jest unikalnym ośrodkiem w skali kraju i dogodnym punktem do sportowej konfrontacji z Litwą.

      Do tegorocznego turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR przygotowywało się od dłuższego czasu. Bezpośrednio przed turniejem wymieniono sukno i wypoziomowano wszystkie stoły. Profesjonalne bile Aramith Super Pro TV toczyły się po nowiutkim niebieskim suknie Iwan Simonis 860!!! Jakże przyjemnie grać w takich warunkach.

      Podczas otwarcia gości powitał burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman, a prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski ogłosił nominacje w skład kadry narodowej i reprezentacji Polski na kwietniowe mistrzostwa Europy. Dyrektor turnieju, wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzemiński przypomniał, że rozpoczynający się właśnie turniej jest 179 zawodami cyklu Grand Prix Polski POL TOUR!!! Nie trudno zatem policzyć, że uczestnicy biorący udział w tej rywalizacji spędzili przy stołach ponad rok czasu!!!??? Tradycyjnie pierwsze rozbicie należało do honorowego gościa imprezy. Pan burmistrz wykazał się skutecznością i z rozbitego trójkąta jedna bila wpadła do łuzy.

      Ze względów organizacyjnych uczestników podzielono na 4 grupy. Mecze w pierwszych dwóch zakończyły się ok. 15.30, a grup trzy i cztery około 20.00. W tej fazie zanotowano potknięcia faworytów, ale szybko naprawili błędy i awansowali do fazy pucharowej.

      Pierwsze trudny mecz o być albo nie być rozegrali kadrowicze M. Skoneczny i R. Babica. Po zaciętej walce 6:5 lepszy był Mariusz. Równolegle niespodziankę sprawił Andrzej Winogradow z Green Clubu Gdańsk, który wyeliminował kadrowicza Konrada Piekarskiego 6:4. Jak się okazało Andrzej na tym nie poprzestał. W kolejnych pojedynkach pokonał Piotra Kudlika 6:3, Tomasza Bąka 6:2 i dopiero w półfinale zatrzymał go starszy z braci Piekarskich – Krystian 4:6. Dodać należy, że Krystian awansując do półfinału pierwszy raz w swojej karierze wywalczył medal cyklu Grand Prix Polski POL TOUR. Za szokujące należy uznać zwycięstwo Tomasza Bąka 6:4 nad mistrzem Europy Karolem Skowerskim. Niełatwą drogę miał Michał Turkowski, pokonujący kolejno: 6:2 K. Kosika; 6:4 M. Kudlika; 6:5 i T. Kapłana. W półfinale Michał stoczył ciężki mecz z M. Skonecznym. Po niezłej grze prowadził 5:3… i wtedy Mariusz złapał drugi oddech. Przy stanie 5:5 rozbicie należało do Turkowskiego. Gdy jeden z kibiców Mariusza zawołał „Mariusz dawaj„, ten uśmiechnął się i odpowiedział „teraz to nie zależy ode mnie„. I rzeczywiście tak było. Turkowski dobrze rozbił i zakończył mecz partią z kija (bez pomyłki). Finał turnieju w Kętrzynie to jednostronne widowisko. Można było odnieść wrażenie, że Krystian Piekarski jest usatysfakcjonowany wysoką pozycją. Niezależnie od tej sytuacji Krystianowi należą się słowa uznania. Srebrny medal w tak silnie obsadzonym turnieju to niewątpliwy sukces.

      Medale, puchary i upominki dla zwycięzców wręczyli Marcin Krzemiński, Krzysztof Hećman i Emilia Kaczmarek (dyrektor MOSiR Kętrzyn). Podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy należą się także Łukaszowi Niemczykowi oraz sędziom Sławomirowi Wolańskiemu i Mirosławowi Kopeć. Ten drugi nadzorował Mistrzostwa Polski w Karambol 3-Bandy, które równolegle toczyły się w Bałtyckim Centrum Bilardowym. Nowym mistrzem Polski został Konrad Juszczyszyn (ERG Filie Bieruń). Srebrny medal wywalczył Dawid Tonojan – BCB MOSiR Kętrzyn, a brązowe Damian Ejmont (Kętrzyn) i Krystian Ćwikła (Hades Poznań).

      Bardzo ciekawie wygląda statystyka ostatnich sześciu turniejów Grand Prix Polski. Pięć razy wygrali bilardziści Nosanu Kielce (Babica, 2 x Kapłan i 2 x Turkowski).

      W rankingu 2016 roku nadal prowadzi Tomasz Kapłan, ale na drugą pozycję przesunął się Michał Turkowski. Za nimi są dwaj bilardziści ERG Folie Bieruń – Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn. Liderem w klasyfikacji aktywności klubów jest Green Club Gdańsk, który wystawił największą ilość zawodników w dwóch turniejach.

      Kolejny turniej odbędzie się w Kielcach jako Dynamic Best of the East – Polish 9-Ball w dniach 30 kwietnia-1 maja.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Tomasz Kapłan 5
Michał Turkowski 6
Michał Turkowski 6
Mariusz Skoneczny 5
Konrad Juszczyszyn 5
Mariusz Skoneczny 6
Michał Turkowski 6
Krystian Piekarski 1
Tomasz Bąk 2
Andrzej Winogradow 6
Andrzej Winogradow 4
Krystian Piekarski 6
Krystian Piekarski 6
Mateusz Śniegocki 3

 

Pełne wyniki zawodów

Tradycyjnie bardzo licznie zgłosili się zawodnicy do Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR rozegranych w Łodzi. O prestiżowy tytuł i punkty do rankingu walczyło 93 bilardzistów. Najlepszym okazał się posiadacz tytułu mistrza Polski Piotr Kudlik (ERG Folie Bieruń). W finale pokonał Mateusza Robińskiego (Hades Poznań) 7:3. Niespodziewanie na podium pojawił się drugi zawodnik Hadesu Krystian Ćwikła. Ponownie dał znać o sobie Krystian Piekarski (LP Metal Fach Sokółka), który także uległ dopiero w półfinale.

      W gronie 93 uczestników imprezy z pewnością stawiano na inny rezultat, ale tym razem faworyci nie dali rady. W najlepszej ósemce z asów znalazł się tylko Radosław Babica (Nosan Kielce). Wielka niespodzianką był awans do tej grupy Szymona Dudy (Hades) i Michała Muklewicza (Green Club Gdańsk).

      Awans do finału Robiński wywalczył w pełni zasłużenie, po drodze eliminując: K. Skowerskiego (7:6), M. Kudlika (7:4), R. Babicę (7:4) i K. Ćwikłę (7:3). Łatwiejszą drogę miał Piotr Kudlik. On wygrał z: P. Statkiewiczem (7:1), Marcelem Fortuńskim (7:2), S. Dudą (7:3) i K. Piekarskim (7:5). W finale dominował. Wynik 7:3 dokładnie oddaje przebieg meczu.

      Łódź wpisała się w bilardowy krajobraz, a klub Frame gości najlepszych bilardzistów od wielu lat. Podziękowania należą się właścicielowi Krzysztofowi Gardjasowi i prowadzącej klub Katarzynie Kulasińskiej. Turniej poprowadził Dariusz Kobacki.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Radosław Babica 4
Mateusz Robiński 7
Mateusz Robiński 7
Krystian Ćwikła 3
Michał Muklewicz 3
Krystian Ćwikła 7
Mateusz Robiński 3
Piotr Kudlik 7
Piotr Kudlik 7
Szymon Duda 3
Piotr Kudlik 7
Krystian Piekarski 5
Sebastian Batkowski 3
Krystian Piekarski 7

 

Pełne wyniki zawodów

Jeszcze niedawno wraz z kolegą przez dwa miesiące wędrował autostopem przez Europę odwiedzając ok. 10 państw. W przerwie w podróży walczył w Rumunii w turnieju Dynamic Best of the East, ale tam zabrakło precyzji. W Gdańsku, w piątych w tym roku zawodach cyklu Grand Prix Polski, nie miał równych. Konrad Piekarski z LP Metal Fach Sokółka w finale pokonał 6:2 Radosława Babicę z Nosanu Kielce. Obaj finaliści zwyciężali w polskim rankingu otrzymując samochody osobowe. Teraz ponownie przypomnieli jak potrafią grać. Podium uzupełnili Matuesz Robiński z Hadesu Poznań i Karol Skowerski z Nosanu Kielce.

      XIV Mistrzostwa Gdańska rozgrywane były w odmianę 8-bil. W tej odmianie nie ma miejsca na pomyłki. Wielu zawodników potrafi bowiem zakończyć kilka partii z kija (bez pomyłki). Ci którzy mieli najlepsze rozbicie i dzielnie znieśli upalny koniec lata przeszli przez fazę podwójnej przegranej i awansowali do fazy pucharowej. O dziwo nie znalazło się w tej grupie kilku bardzo dobrych graczy: Piotr Kudlik (EGR Folie Bieruń), Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce), Jakub Kościelniak (Hades Poznań) i Dominik Zając (Allinone Mikołów).

      Pierwsza runda meczy pucharowych okazała się nie do przejścia m.in. dla tak silnych zawodników jak: Piotr Ostrowski (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Maz.), Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie) i Sebastian Batkowski (LP Metal Fach Sokółka). Kolejna seria meczów pozbawiła złudzeń gospodarzy. Wszyscy bilardziści Green Clubu nie dali rady przeciwnikom. Obok nich bagaże spakował mistrz Europy Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) i mistrz świata juniorów Daniel Macioł (ERG Bieruń Folie).

      Trzy ćwierćfinały, to pojedynki gigantów. W dwóch z nich decydowała ostatnia partia – K. Skowerski-M. Turkowski – 6:5 i R. Babica-M. Śniegocki – 6:5. W trzecim K. Piekarski zmiótł 6:1 M. Skonecznego. Czwarty półfinał był także wyrównany i M. Robiński 6:4 wygrał z W. Bankiem. Należy podkreślić, że Wojciech Banek nie startuje często, ale do każdego swojego występu przygotowuje się solidnie i odnosi sukcesy.

      W półfinałach w derbach Nosanu Babica okazał się lepszy od Skowerskiego 6:3, natomiast Piekarski 6:2 pokonał Robińskiego.

      W finale Konrad Piekarski grał jak z nut. Pewne rozbicia, płynne wbijanie bil i wielka pewność siebie dały mu sukces. Doświadczony Radosław Babica wywalczył tylko dwie partie.

      Łącznie w Green Clubie rywalizowało 69 bilardzistów. W rankingu 2016 roku prowadzi trzech reprezentantów Nosanu Kielce – T. Kapłan (140 pkt), M. Turkowski (120 pkt), R. Babica (114 pkt).

      Impreza w Gdańsku miała jeszcze jeden niecodzienny punkt. Pod nieobecność dyrektora cyklu Marcina Krzemińskiego (który reprezentował Światową Konfederację Sportów Bilardowych w naradzie dyrektorów turniejów World Games – Wrocław 2017) prowadzenie turnieju spoczęło w silnych rękach dwóch członków Zarządu Polskiego Związku Bilardowego. Całością kierował prezes Grzegorz Kędzierski, a sędziowsko wykazał się Arkadiusz Sząszor, szef polskiej ligi.

      Tradycyjnie podziękowania należą się generalnemu sponsorowi firmie Brześć z Brześcia Kujawskiego oraz Leszkowi Pieśniakowi z Green Clubu Gdańsk.

      Z północy kraju POL TOUR wędruje teraz na południe. We wrześniu polska czołówka będzie rywalizowała w Lublinie, a w listopadzie we Wrocławiu. Potem najlepsi, w grudniu, spotkają się w Mistrzostwach Polski w Rumii.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Mateusz Robiński 6
Wojciech Banek 4
Mateusz Robiński 3
Konrad Piekarski 6
Mariusz Skoneczny 1
Konrad Piekarski 6
Konrad Piekarski 6
Radosław Babica 2
Radosław Babica 6
Mateusz Śniegocki 5
Radosław Babica 6
Karol Skowerski 2
Karol Skowerski 6
Michał Turkowski 5

 

Pełne wyniki zawodów

Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń) po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium zawodów Grand Prix Polski POL TOUR. Tym razem turniej odbył się w klubie Masters w Lublinie i stanowił główną atrakcję w imprezie pod tytułem „Droga do World Games – Wrocław 2017”. W jej ramach rywalizowano także w snookera i piramidę. W te rodzaje sportu bilardowego najlepszymi byli Marcin Nitschke i Mariusz Skoneczny.

      Do GPP Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w odmianę 10-bil zgłosiło się 62 bilardzistów. Już w pierwszym etapie nie obyło się bez sensacji. Z rywalizacji odpadli m.in. Michał Turkowski, Bartosz Rozwadowski, Daniel Macioł i Wojciech Banek. Z dobrej strony pokazali się Arkadiusz Giernalczyk i Norbert Żelasko, którzy weszli do 16. najlepszych.

      W fazie pucharowej gęsto było od gwiazd. Teoretycznie słabsza była dolna część tabeli i z niej do 1/4 awansowali D. Tonojan (BCB MOSiR Kętrzyn) oraz S. Batkowski (LP Metal Fach Sokółka). Z tej pary lepszy okazał się Sebastian. Nazwiska z pozostałych par same pokazują jak wysoki był poziom. W pojedynku mistrzów Europy T. Kapłan 6:5 pokonał K.Skowerskiego (obaj Nosan Kielce), a M. Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.) 6:5 R. Babicę (Nosan Kielce). Polski numer 1 z 2014 i 2015 roku M. Fortuński w stosunku 6:3 był lepszy od mistrza świata juniorów M. Kudlika (ERG Folie Bieruń). Oba półfinały zakończyły się wynikiem 6:4. W pierwszym Fortuński był lepszy od Kapłana, a w drugim Skoneczny od Batkowskiego. Finał należał do Mieszka. Oddał Mariuszowi 3 partie.

      Po Mistrzostwach Lublina liderem „Rankingu Polski” w dalszym ciągu pozostał Tomasz Kapłan, który powiększył przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji znajduje się aż 3 graczy: Michał Turkowski, Radosław Babica i Mariusz Skoneczny. Mieszko Fortuński został natomiast liderem rankingu „Droga do World Games 2017”. Bilardzista ERG Bieruń Folie „zepchnął” na drugie miejsce Mateusza Śniegockiego i Karola Skowerskiego. Dodać należy, że pierwsi dwaj z rankingu mają miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy 2017, a liderzy rankingu WG będą specjalnie przygotowywani do startu w tej najważniejszej światowej imprezie, która już w lipcu 2017 odbędzie się we Wrocławiu.

      Połączenie poola, snookera i piramidy dało dobry efekt. Ok. 90 osób walczyło o laury w Lublinie i popularyzowało sport bilardowy. Podziękowania za współpracę należą się prezesom G. Kędzierskiemu (PZBil) i P. Muratowi (PZSiBA). W roli sędziego głównego wystąpił Piotr Kędzior z Dębicy. Relację internetową przekazało TVSports.pl, a trzy mecze wyemitował kanał telewizyjny Sport Klub. Była także relacja w TVP 3 Lublin.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Tomasz Kapłan 6
Karol Skowerski 5
Tomasz Kapłan 4
Mieszko Fortuński 6
Mieszko Fortuński 6
Marek Kudlik 3
Mieszko Fortuński 6
Mariusz Skoneczny 3
Radosław Babica 5
Mariusz Skoneczny 6
Mariusz Skoneczny 6
Sebastian Batkowski 4
Sebastian Batkowski 6
Dawid Tonojan 3

 

Pełne wyniki zawodów

W Bandaclub we Wrocławiu odbył się ostatni turniej tegorocznej serii Grand Prix Polski w Pool Bilard „Brześć Słomka Ptysiowa” POL TOUR. Wzięło w nim udział 65 zawodników, a zwycięzcą został Marek Kudlik (ERG Folie Bieruń). W finale okazał się lepszy od Sebastiana Batkowskiego (LP Metal Fach Sokółka). Na trzecim miejscu uplasowali się Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

      Marek ostatni POL TOUR wygrał w 2014 roku, więc może mieć powody do zadowolenia. Ponownie pozytywnie zaskoczył Sebastian. Były wicemistrz świata juniorów nie był w gronie faworytów. W tym sezonie wszedł po brązowy medal na podium w Lublinie. Teraz zakończył ze srebrnym krążkiem. Te dwa dobre wyniki dają mu wysoką 5. pozycję w rankingu generalnym i wciąż szansę na walkę o koronę sezonu. Dodajmy, że finał zakończył się 8:7 dla Kudlika.

      Po bardzo dobrym początku sezonu zahamował Michał Turkowski (Nosan). We Wrocławiu zatrzymał go Kamil Sząszor (Arkadia Tczew) 7:8 i ostatecznie zajął 17 lokatę. Turkowski ma tyle samo punktów co Batkowski i oczywiści będzie groźny w grudniowych mistrzostwach Polski.

      Skutecznością zadziwia Mieszko Fortuński (ERG Folie). Na zawody GPP przyleciał prosto z Kuwejtu. Potrafił się jednak zmobilizować pokonując w fazie pucharowej J. Regieli 8:3; M. Robińskiego 8:7 i brata Marcela 8:1. Z Batkowskim w półfinale przegrał 6:8. Nie udał się taki plan Mateuszowi Śniegockiemu (Konsalnet Warszawa). Podobnie jak Turkowski musi się zadowolić 17 miejscem. Mateusza wyeliminował Maciej Auguścik 6:8.

      Nie słabnie w walce Mariusz Skoneczny. Bilardzista z Tomaszowa był trzeci w Kętrzynie, drugi w Lublinie i do prowadzącego w generalnej klasyfikacji Tomasza Kapłana ma 23 punkty straty. To dystans, który da się odrobić podczas mistrzostw kraju.

      Lider rankingu Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) zgromadził 168 pkt. Wyprzedza M. Fortuńskiego o 17 punktów. Nie ma więc pewnej pozycji. Dodajmy, że nagrodę 10.000 złotych odbierze tylko jeden. Dwóch pierwszych pojedzie natomiast na mistrzostwa Europy 2017 do Portugalii.

      Zawody sprawnie przeprowadzili Grzegorz Kędzierski i Marta Bogacz.

      Podziękowania dla Bandaclub za gościnę. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się we Wrocławiu.

Wyniki
 

1/4 finału 1/2 finału Finał
Tomasz Kapłan 6
Marek Kudlik 8
Marek Kudlik 8
Mariusz Skoneczny 7
Maciej Auguścik 0
Mariusz Skoneczny 8
Marek Kudlik 8
Sebastian Batkowski 7
Mieszko Fortuński 8
Marcel Fortuński 1
Mieszko Fortuński 6
Sebastian Batkowski 8
Sebastian Batkowski 8
Konrad Piekarski 6

 

Pełne wyniki zawodów